yeşil ve mavi

Koç Tatil Köyü, İda (Kazdağı)’nın eteklerinde, Küçükkuyu ile Altınoluk arasında, denize sıfır bir tesistir.

Koç Tatil Köyü; 50 yataklı, deniz gören, Şömine, TV, klima ve duşlu odalarıyla, ailece huzur içinde tatil yapacağınız rahat bir ortam…
Ege lezzetlerini taşıyan mutfağında alacarte yemek çeşitleriyle, sabah – akşam zengin açık büfesinde damak tadınızı keşfedeceksiniz.

koç tatil köyü

Gündüz, derinliğini görebileceğiniz kadar temiz olan denizin ve doğanın keyfini sürerken, akşamları alacarte restaurantımızda Midilli Adası'nın ışıklarını seyrederek, Ege mutfağından ve deniz ürünlerinden oluşan mönümüzün tadını çıkaracak, havuz başında bulunan snack barda gecenin ilerleyen saatlerine kadar, eğlenerek eğlencenin tadına varabilirsiniz...

Otelimizde denizin ve güneşin tadını çıkarırken, bir gününüzü de Kazdağlarını keşfetmek için ayırabilirsiniz. İda'nın gizemli vadilerini, kanyonlarını, şelalelerini kısacası her köşesini jeep safari turlarıyla keşfetmeniz mümkün. Bu keşif esnasında kayaların arasında, ağaçların gölgesindeki göletlerde yüzerek serinleyebilirsiniz. Kazdağı'nı ayrıca treking yaparakta keşfedebilirsiniz. Ayrıca Küçükkuyu Başdeğirmen, Altınoluk Şahinderesi Kanyonu, Güre Pınarsbaşı Mevkii, Zeytinli Sütüven Şelalesi-Hasanboğuldu mevkiinde piknik yaparak günübirlik gezilerle tatilinizi renklendirebilir, tekne turlarıyla çevre adaları görebilirsiniz.

Koç Tatil Köyü’i tercih edenlerin en büyük şansı, İsviçre'deki Alp Dağları'ndan sonra, oksijen yoğunluğu açısından dünyada ikinci sırada yer alan bu bölgede tatil yapıyor olmalarıdır. Dünyadan ve Türkiye'den bir çok astım hastası bu ortamda doğal tedavi görmektedir. Koç Sea Side Otel’in bulunduğu bölgede hava sirkülasyonu sağlayan Şahinderesi Kanyonu, Kazdağları'ndan çektiği çam kokulu, oksijen yüklü havayı ovaya dağıtırken, denizden aldığı iyot kokusunu dağa çıkartarak bir çeşit baca görevi görmektedir.

Otelimiz Altınoluk - Küçükkuyu arasındadır. İstanbul'dan karayoluyla 400 km, Yalova'dan 300 km, İzmir'den 210 km, Balıkesir'den 130 km, Çanakkale'den 98 km, Uluslararası Kocaseyit Havalimanı'na 35 km mesafededir. Uluslararası Kocaseyit Havalimanı'ndan İstanbul, Ankara, Düsseldorf ve Köln’e tarifeli uçuşlar yapılmaktadır. Hızlı feribot ile Yenikapı-Bandırma 1 saat 45 dk olup, Bandırma'dan Otelimiz 230 km'dir.

YAKIN ÇEVREMİZ

Tarihi ve kültürel zenginliğiyle göz kamaştıran körfez bölgesi, otelimizin ziyaretçileri için harika bir görsellik sunar. Behramkale Köyü'nde Assos Antik Kenti, Altınoluk'ta Antandros Antik Kenti, Burhaniye-Ören 'de Adramytteon Antik Kenti Edremit Körfezi 'nin binlerce yıllık geçmişini canlandırıyor. Güre Tahtakuşlar Köyü 'nde bulunan ve Türkiye'nin ilk özel müzesi olma özelliğini taşıyan Tahtakuşlar Özel Etnografya Galerisi 'de, Kazdağı'nın Türkmen kültürünü yansıtan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi..

Keyifli, huzur dolu bir tatil, kültür gezileriyle eğitici, bol oksijeniyle sağlık dolu günler için sizleri Koç Tatil Köyü’e bekliyoruz.